Yusuf Can Zeybek kimdir, kaç yaşında, nereli? - Süper Kadın

Yusuf Can Zeybek kimdir, kaç yaşında, nereli?

Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde İsmail Balaban’ı mağlup ederek Başpehlivan olmaya hak kazanan Yusuf Can Zeybek’in hayatı merak konusu oldu. Zeybek, 1994 yılında Antalya’da doğdu. İşte, Milli güreşçi Yusuf Can Zeybek hayatı…

YUSUF CAN ZEYBEK 622. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde İsmail Balaban’a karşı başpehlivan oldu. Zeybek, Antalya’da doğdu. Azerbaycan’daki uluslararası turnuvada da şampiyon oldu. Bulgaristan’daki şampiyonluğun ardından Kurtdere, Elmalı yağlı güreşlerinde de adından söz ettirdi.

YUSUF CAN ZEYBEK KİMDİR

YUSUF CAN ZEYBEK KİMDİR?

Zeybek, 1994 yılında Antalya’da dünyaya geldi. 2013 yılında Azerbaycan’da gerçekleştirilen uluslararası turnuvada şampiyon olmuştu. 2013 yılında Azerbaycan’daki Uluslararası Azerbaycan Baku Gençler Serbest Güreş Turnuvası’nda Türk Milli Takım formasını giydi ve 96 kiloda şampiyon oldu. Bulgaristan’ın Varna kentinden de şampiyon döndü. 2021 yılında başpehlivanlığa yükseldi. Aynı sene Kurtdereli Yağlı Güreşlerinde ve Elmalı Yağlı Güreşlerinde de başarı elde etti. Başpehlivanlıkta ilk senesi olan 2021’de toplam 18 güreşe katılarak 2 ikincilik ile tamamladı.

2022 yılında yapılan 23. Kumluca Yağlı Güreşlerinde, 4. Finike Yağlı Güreşlerinde, 24. Feslikan Yağlı Güreşlerinde, 62. Kurtdereli Yağlı Güreşlerinde ve 48. Taşköprü Yağlı Güreşlerinde Şampiyon oldu. Zeybek, evli ve bir çocuğu bulunuyor. 1,78 boyundadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süper Kadın 2021; Güncel bilgilerin yer aldığı web sayfasıdır. İletişim I Künye I Mfk Yöntemi