Vajinal Akıntıya Soğan Suyu İyi Gelir Mi ?

Kadınların gün içinde sıkça yaşadığı durumlardan biri olan ”Vajinal Akıntı” hakkında bu yazımızda sağlıklı besinleri ve iyi geldiği söylenen ”Soğan Suyu” nu sizlerle paylaştık. Kadınların oldukça merak ettiği konulardan biri olan vajinal akıntı aslında sağlıklı bir vücut fonksiyonudur.

Akıntının miktarını ve sıklığını etkileyen çeşitli unsurlar vardır. Çok fazla akıntısı olan kadınlar bundan şikayetçi olabilirler. İnternette kesin olmayan çözüm yollarını araştırmaktadırlar. Bunlardan biri soğan suyu veya soğan kürüdür. 

Vajinal akıntı kadınların en çok yakındığı durumlardan biridir. Oluşan bu akıntıların bir hastalık nedeniyle olabilmesinin yanı sıra normal zamanda da oluşabilir. Doğal ve sağlıklı kabul edilen normal vajinal akıntı şeffaf, kokusuz, kaygan, ıslak ve beyazdır. Vajina ölü hücreleri ve bakterileri dışarı atmak ve temiz kalmak için ürettiği bir sıvıdır. Normal vajinal akıntı her gün iç çamaşırı kirletecek kadar çok olmaz ve tedavi gerektirmez. Her ne kadar vajina bu akıntıyı sağlıklı kalmak için üretse de kadınlar bundan rahatsız olabilmektedir. Bu akıntının tıbbi bir tedavisi olmadığı için kadınlar bu akıntıları azaltmak için doğal yolları deneyebiliyorlar. Bu doğal yollardan biri soğan suyu ve soğan kürüdür. En doğru ve sağlıklı yol akıntının normal olup olmadığını öğrenmek için doktora başvurulmasıdır.

Soğan Kürü Nasıl Hazırlanır ?

Soğan kürü, soğanın sağlıklı bir şekilde hazırlanmasına denir. Mor, kırmızı veya mor soğan alırsanız hazırlanacak kürde etkili olmayabilir. Aldığınız soğan kök ve kabuklarıyla birlikte kullanılacağı için iyice yıkayıp sirkeli suda bekletmeniz daha sağlıklı olacaktır. Sirkeli su sayesinde soğanın kökü ve kabuğu iyice dezenfekte olacaktır. 2 bardak klorsuz suyu bir tencerenin içine koyunuz. Kaynayana kadar hiçbir şey eklemeyin. Kaynadıktan sonra sirkede beklettiğiniz soğanı dörde bölerek kaynayan suyun içine atın. Bu şekilde beş dakika kadar kaynatın. Kürün hazır olması için bu karışımı ılımaya bırakın. İçine hiçbir şey katmadan öğle ve akşam olmak üzere günde iki defa yemeklerden 10 dakika önce için. Bu kürü uygularken dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta vardır.

  • En az 6 ayda bir 15 gün süreyle içilmelidir. Tam sonuç almak için 15 gün düzenli olarak uygulamalısınız. Bu süreyi aşmamaya özen göstermelisiniz.
  • Hazırladığınız soğan kürünü ılık tüketmelisiniz.
  • Hazırladığınız ve tüketeceğiniz kür her zaman taze olarak hazırlanmalıdır. Dün içtiğiniz kürü bugün tüketmemelisiniz.
  • Bu kürde kullanacağınız soğanların mutlaka açık kahverengi kabuklu olması gerekmektedir. Mor, kırmızı veya beyaz kabuklu soğanların etkisi olmamaktadır.
  • Soğan küründe kullanılacak soğanların kabuğunun taze ve kuru olması gerekmektedir. Kürde, çimlenmiş ve köklenmiş soğanlar bayat olacağı için bu tür soğanları kullanmaktan kaçınmalısınız.
  • Sabah ve akşam yemeklerinden yaklaşık 10 dakika önce tüketilmelidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süper Kadın 2021; Güncel bilgilerin yer aldığı web sayfasıdır. İletişim I Künye I Mfk Yöntemi