Sukulent Bakımı Nasıl Olmalı ?

Herkesin evlerinde, ofislerde hem temiz hava hem de güzel görüntüler için beslediği ”Sukulent” hakkındaki en çok merak edilenleri sizler için bu yazımızda paylaştık.

Sukulent bakımı, sukulent nasıl kullanılmalı hakkındaki bu yazımızda sizlerde evlerinizde bakımlı sukulentlere sahip olabilirsiniz.

Her canlı gibi onların da daha kaliteli bir yaşam hakları olmasından ötürü gerçekten Sukulent bakımından anlayan, ya da iyi bir şekilde bakmak için Sukulent bakımı öğrenecek kişilerin evlerinde yer alması gerekir.

Sukulent Bakımı Nasıl Olmalıdır ?

Sukulent ölmesi için en önemli meydana gelen faktörün çok sulamak olduğunu da göz ardı etmemek gerekir. Sukulentlerin ölmesine neden olan durum tek seferde çok su vermek değil de çok kısa aralıklar ile Sukulentleri sulamak olduğunu da bilmek gerekir. Sukulentlerin topraklarının sulanması sırasında artık tamamen kurumuş olmasına dikkat etmek gerekir. Aksi halde her ne olursa olsun Sukulentler çok sulanmadan kaynaklı olarak ölebilirler.

Sukulent Yazın Kaç Günde Bir Sulanır?

Sukulent sulamak çok hassas bir iş olduğunu da unutmamak gerekir. Sukulent bakımı yapan kişilerin ortalama olarak 2 ila 4 günlük süreçlerde bir Sukulentlerini hafif bir şekilde sulamaları gerekir. Ne kadar tekrar su sıkmak istense bile bu günlere çok dikkat etmek gerekir. Tabi ki de her Sukulent için sulama miktarlarının da farklı olacağını bilmek gerekir. Çünkü a dan z ye kadar çok farklı olan Sukulent modelleri vardır ve her birinin su miktarı biri birinden farklı olarak yer alır.

Sukulentler Hangi Ortamı Sever?

Sukulentler genel olarak incelenecek olduğu zaman parlak olan ışıkları severler. Bir yandan ev içerisinde bir yandan da dış ortamlarda rahat bir şekilde yaşamlarına devam ederler. Işık olan ortamlarda aydınlık bir şekilde büyümeye devam edebilirler. Fakat uzun süre boyunca direk güneş ışığı altında kalmamalarına da dikkat etmek gerekir.

  • Sukulent çiçek açma dönemine girdikleri zaman bu çiçekleri açabilmeleri için çok iyi bakılmalarına özen göstermek gerekir. Ne kadar iyi bakım olursa o kadar iyi çiçek açacaklardır.

    Sukulentler bir yandan da bulundukları ortam ile pozisyonlarını sevmiş olmaları gerekiyor. Bunların yanı sıra Sukulent bitkileri rengarenk çiçek açmasını sağlamak için kesinlik ile uygun olan sıcaklıkların da iyi bir şekilde ayarlanmasına dikkat etmek gerekir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süper Kadın 2021; Güncel bilgilerin yer aldığı web sayfasıdır. İletişim I Künye I Mfk Yöntemi