Sivilceli Ciltler İçin Doğru Cilt Bakım Rutini

Herkesin dert yandığı en büyük bakım sıkıntılarından biri olan ”Sivilceli ciltler” için bakımı sizler için bu yazımızda yazdık. Herkesin oldukça merak ederek farklı farklı şekillerde bakım türlerini yaptığı sivilceli ciltler için en önemli nokta aslında doğal ve düzenli bakımdır.

Sivilceye meyilli ciltler için cilt bakımı oldukça önemlidir. Cilt temizliğindeki en önemli nokta cilt tipine uygun ürünler seçmektir. Yağlı, karma cilt tipine sahipseniz ciltteki sebum dengesini düzenleyen içerikler seçmeli ; kuruya dönük cilt tipine sahipseniz nemlendirici özellikte ürünleri rutininize dahil etmelisiniz. Sivilceler doğru cilt bakım rutini uygulandığında büyük oranda azalmaktadır. Cildinizi içerden de beslemeli bol su tüketmelisiniz. Sebze meyve tüketimini arttırıp paketlenmiş hazır gıdalardan uzak durmak çok önemlidir.

CİLT BAKIM RUTİNİNİZE DAHİL EDEBİLECEĞİNİZ GÜZEL İÇERİKLER :

NİACİNAMİDE: b3 vitamin formlarından biri olan niacinamide akne önleyici, leke giderici olarak cilt bakım ürünlerinde kullanılmaktadır. Sebum dengeleyici özelliği bulunan niacinamide özellikle karma, yağlı ciltler için oldukça etkili bir içeriktir.

SALİSİLİK ASİT: Yüzde biriken ölü cilt hücrelerini temizleyerek gözeneklerde siyah nokta oluşmasını engeller. Sivilceli ciltlere yönelik ürünlerde sıklıkla kullanılmaktadır.

C vitamini: Cildin daha genç ve güçlü gözükmesini sağlar. Cildin üst kısmında peeling etkisi yaratarak daha pürüzsüz gözükmesini sağlar. Özellikle koyu ve kırmızı sivilce lekelerinde oldukça etkili bir içeriktir.

Bu içeriklerden cildiniz için en uygun olanını seçerek rutininize dahil edebilirsiniz. Her cilt tipi için temizleme ve nemlendirme olmazsa olmazlardandır. Doğru ürünlerle düzenli olarak cildinizi temizleyip nemlendirmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süper Kadın 2021; Güncel bilgilerin yer aldığı web sayfasıdır. İletişim I Künye I Mfk Yöntemi