Silverdin Krem Ne İçin Kullanılır ? Yara ve Yanık İçin Silverdin Krem Kullanımı!

Uzman doktorların genellikle yanık ve yara için tavsiye ettiği Silverdin Krem, kadınlar tarafından en çok tercih edilen kremler listesinde yer alıyor. En çok yanıklar için kullanılan Silverdin Krem, yanığın iltihap kapmasını önlemek için sıklıkla kullanılmaktadır. Peki Silverdin Krem ne için kullanılır? Silverdin Krem nasıl kullanılır?

Silverdin Krem Ne İçin Kullanılır ?

Yanık ardından hemen sürüldüğünde hem kızarıklığı hem de acı hissini geçiren Silverdin krem, içerisindeki etken maddeler sayesinde cildi olumlu yönde etkiliyor. Bu krem, reçete ile satılsa bile eczanelerden kolay bir şekilde temin edebilirsiniz. Hem yara hem de yanık tedavisinde kullanılan Silverdin, 40 gramlık ambalajlarda satılıyor.

Silverdin Krem Nasıl Kullanılır ?

Bütün kremlerde olduğu gibi Silverdin krem de uzman bir doktor tavsiyesi ile kullanılması gerekiyor. Bunun dışında ki kullanımlar için uygulanacağı yara ve yanık olan bölgeyi öncelikle temizleyin. İnce bir tabaka halinde bölgeye güzelce sürün. Üzerine varsa tedavi amaçlı kullanılan sargı bezi ile sarın. Eğer sargı beziniz yoksa steril edilmiş bir bez ile kapatın. Günlük kullanım dozu olarak da 1 defa sürmeniz yeterli olacaktır.

Fiyatı Ne Kadar ?

Silverdin krem hem reçeteli hem de reçetesiz olarak satılmaktadır. Ancak reçeteli satıldığı zaman bir kısmı devlet tarafından karşılanmaktadır. Silverdin krem en güncel fiyatı 13.42 liradır.

Silverdin Krem Yan Etkileri Nelerdir ?

Genellikle kremin içinde yer alan maddelere karşı alerjisi olan insanlarda görülmekte olup yan etkilerin dozu aşırı olmamakla birlikte hafif görülür. Kremin görülebilecek yan etkileri;

  • derilerde dökülme ve renk değişikliği,
  • vücudumuzda kaşıntı,
  • soluk alıp vermekte zorluk,
  • uygulanan yerde ısınma ve tahriş olma,
  • mide bulantısına bağlı olarak kusma görülebilmektedir.

Her medikal krem gibi ne yazık ki bu kremin de bir etkisi olabilir unutmayın herhangi bir yan etkiyi gördüğünüzde derhal en yakın sağlık kuruluşuna başvurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süper Kadın 2021; Güncel bilgilerin yer aldığı web sayfasıdır. İletişim I Künye I Mfk Yöntemi