Mozart Ödüllü Küçük Gurbetçi Ali İhsan Kimdir, Kaç Yaşında ? - Süper Kadın

Mozart Ödüllü Küçük Gurbetçi Ali İhsan Kimdir, Kaç Yaşında ?

Gurbetçi ve Malatya’nın gururu olarak bilinen Ali İnsan keman çalarak şarkı söyleyen ve herkesi kendine hayran bırakan bir isim oldu.

Şarkı söylerken video çeken ve bu videoları YouTube hesabından yayınlayan Malatya’nın Gururu Ali İnsan Kimdir?

2006 senesinde Almanya’da doğan Ali İnsan aslen Malatyalı ve 6 yaşından beri keman çalmaktadır. Babasını bir röportajda Ali İnsan’ın küçük yaşta bile evin içerisinde türkü söylediğini ve yeteneğinin çok küçük yaşlarda fark ettiklerini belirtmiştir.

Malatya’nın Gururu Ali İnsan Kimdir?

2006 senesinde Almanya’da doğan Ali İnsan Aslen Malatyalıdır. Ailenin iki çocuğundan ilki olan Ali İnsan 6 yaşından bu yana keman çalmaktadır. Küçük yaşta müziğe olan ilgisiyle ailesinin dikkatini çeken Ali İnsan küçük yaşta aldığı eğitimlerle kendini oldukça geliştirmiştir. Aslen Malatyalı olan Ali İnsan ailesi 1996 senesinde Almanya’ya göç etmiş ve orada yaşamaya başlamışlardır.

2018 senesinde Almanya’da gerçekleşen 54’üncü “Jugend Muzisiert” yarışmasında ses kategorisinde birinci olan Ali İnsan kemanla çaldığı “Voi che sapete” isimli eserle de “Wolfgang Amadeus Mozart” ödülüne de layık görülmüştür. Böylelikle Almanya’da Mozart Ödülüne sahip ilk yabancı unvanına sahip olmuştur. Açıklamalarında katıldığı yarışmada sadece bir kişiye bu ödülün verildiğini belirterek aldığı ödülün bu kadar özel olması ve onu oldukça mutlu etmesine değinen Ali İnsan YouTube video atarak Türkiye’ye de sesini duyurmaktadır.

Ali İnsan Sosyal Medya Hesapları

Ali İnsan sosyal medya hesapları yaptığı paylaşımlarıyla oldukça merak edilmekte ve takip edilmektedir. Ali İnsan instagram ve YouTube hesaplarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  • https://www.instagram.com/ali_insan_/
  • https://www.youtube.com/channel/UCJdk5wBWHX2dseoYYi7SPug

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süper Kadın 2021; Güncel bilgilerin yer aldığı web sayfasıdır. İletişim I Künye I Mfk Yöntemi