Mor İle Uyumlu Renkler 2022

Günümüzde herkesin gözüne güzel gelmesini istediği kombin renkler ile ilgili detayları bu yazımızda yazdık. Mor rengin hangi renklerde nerelerde daha uyumlu olarak kullanılabileceğini sizlerle bu yazımızda paylaştık. Mobilyalarda, kıyafetlerde, oda renklerindeki gibi bir çok alanda mor renk ile kombin olabilecek renkleri sizlerle paylaştık…

Mor renk genel anlamda;

 1. Sarı
 2. Beyaz
 3. Krem rengi
 4. Nüde
 5. Pembe
 6. Toz pembe
 7. Pudra rengi
 8. Gri
 9. Kahverengi
 10. Mor
 11. Mavi   gibi renklerle uyumlu olarak kullanılabilir.

Mor Rengine Hangi Renk Yakışır?

Kırmızı ve mavi olan renklerinin karışımları ile meydana gelen renklerden bir tanesi olarak öne çıkıyor. Bordo, mürdüm, lila gibi biri birinden farklı tonları ile de yer almaya devam ediyor. Mor ile uyumlu olan renklere bakmak gerekirse gri, beyaz, lira, sarı ve kahverengi olan renkler ön planda yerini alacaktır. Mor renk anlamı ile de zaten asalet ve zenginlik görünümleri beraberinde getirmesinden ötürü oldukça tercih edilen renkler arasında yer alıyor.

Mor Renk Kıyafet Kime Yakışır?

Mor elbise kombin edilecek olduğu sırada ten rengine çok dikkat etmek gerekir. Mor olan kıyafetler genel anlamda kimlere yakışacak olduğuna bakılırsa esmerlerin en çok tercih ettikleri renklerden birisidir. Kombin sırasında kullanılan mor rengi adeta esmerlerde çok farklı bir hava katmasına da yardımcı olur.

Eflatun Rengi Nasıl Elde Edilir?

Eflatun rengine genel olarak bakılacak olduğu zaman kırmızı ile mavilerin karışımlarından elde edilen mor renginin bir de beyaz rengi ile açılması ardından elde edilen bir renktir. Bir diğer adı da lila olarak yer almaya da devam ediyor.

Mavi ile kırmızı olan renklerin karışımları ile elde edilen mor rengin ortalama olarak %5 oranı ile %11lik oran arasında beyaz eklenmesi ile ton açılması ardından elde edilir. Bu eklenen beyaz oranı ne kadar çok olursa o kadar açık bir renk haline gelmesi ile de dikkatleri çeker. Bu yüzden de biri birinden farklı tonlar meydana gelir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süper Kadın 2021; Güncel bilgilerin yer aldığı web sayfasıdır. İletişim I Künye I Mfk Yöntemi