Meme Ucu Kıllanması Ve Çözümü - Süper Kadın

Meme Ucu Kıllanması Ve Çözümü

Meme ucunda kıllanma: Kadınlarda, meme uçlarının çevresinde kıllar oluşur ve uzayabilir ve bu özellikle aşırı kıllanmada görülür. Bazıları bu bölgeye ağda yapmayı tercih etse de, bu kıl folikülünü göğüs hizasında görmek oldukça normaldir.

Vücudun birçok bölgesi vücut kıllarından etkilenir. Koltuk altları, uyluklar, dudaklar, kalçalar, kasıkların hepsi saçı belli olan bölgelerdir. Yalnız göğüslerle ilgili olan daha gizlidir. Bu doğal fenomeniyi birkaç neden açıklayabilir. Bunlar arasında hormonal bir dengesizlik olmaktadır. Bazı kadınlar bunları kabullenirken, bazıları da onları çirkin bulabilir ve komplekslere neden olabileceğinden çeşitli yöntemlerle tüylerden kurtulmaya çalışabilir. Sağlığa doğrudan etkileri olmasa da, bir çift olarak hayatı ve bedenle olan ilişkiyi değiştirebilecek bir rahatsızlık hissi yaratabilirler. Ancak bu durum göğüslerdeki tüyleri yok etmek mümkün olduğu için kaçınılmaz değildir. Bunun için, görünümlerinin nedenlerini anlamak gerekli olacaktır.

Göğüslerdeki tüyler nasıl alınır?

Bazı kadınlar için kompleks kaynağı haline gelen bu tüyleri kalıcı olarak yok etmek için, bu tüylerin nedenlerinin neler olduğunu anlamak tavsiye edilir. Bir jinekolog, hormonal nedenlerle ilgiliyse, bu tüylerin büyümesini durdurmak için gösterilecek uyarlanmış bir tedavi önerebilir. Bu seçeneğin mümkün olmadığı durumlarda ise epilasyon tekniklerini tercih edebilirsiniz. Ancak, kendinizi batık tüylerden korumak için tıraş olmanız önerilmez. tahrişe neden olabilir. Ağda, bu ince ve hassas ciltler için agresif bir yöntemdir. Bu tüylerin bir dermatolog veya estetik doktorunda lazerle alınması, altı ila sekiz seans gerektiren bir alternatiftir. Bu tedavi oldukça pahalıdır ve kalıcı epilasyon sağlar. Elektrikli epilatör kullanmak ağrılı olabilir ancak tekrar çıkmaya meyilli inatçı tüylerin üstesinden gelebilecek bir yöntemdir. Ağrıya daha duyarlı olanlar dermatolog tarafından önerilen kremleri kullanabilirler. Bu uygulamalar, saç büyümesiyle bağlantılı hormon olan testosteronu bloke eden aktif bileşikler aracılığıyla çalışır. Bazıları onsuz da olabilen bu tüylere karşı çok etkili olabilen tedaviler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süper Kadın 2021; Güncel bilgilerin yer aldığı web sayfasıdır. İletişim I Künye I Mfk Yöntemi