Lavabo Giderinden Gelen Kötü Koku 2 Malzemeyle Nasıl Kolayca Yok Edilebilir? - Süper Kadın

Lavabo Giderinden Gelen Kötü Koku 2 Malzemeyle Nasıl Kolayca Yok Edilebilir?

Zaman zaman hepimizin başına gelir, mutfak ve banyo başta olmak üzere evin içine kötü bir koku yayılır, giderlerden geldiğini anlarız ama ne yapacağımızı hemen bulamaz, çareyi bir tıpadan destek alarak lavabo giderini kapatmakta buluruz ya…

İşte bu gibi durumlarda aslında çok daha işe yarayacak bir çözüme ihtiyacımız var. Ve yine bildiğiniz gibi aslında piyasada bu soruna çare olan birçok da kimyasal madde var.

Ama biz bugün giderlerden gelen o kötü kokulara en doğalından çözüm bulmaya kararlıyız. Uzun vadede tesisat sistemine zarar verebildiği söylenen kimyasallardan uzak, hemen her evde bulunan 2 basit malzemeyle bu işi çözelim diyoruz.

Tarifini vererek başlayalım:

Lavabo giderlerindeki kötü kokuyu yok eden karışımın tarifi

funhomethings

Yalnızca 2 basit malzeme kullanacağınız bu karışım, bundan sonra giderlerden koku gelir gelmez aklınıza gelecek, deneyip sonucunu görünce herkese önermek isteyeceksiniz, eminiz diyor ve karışımın tarifini vererek başlıyoruz!

Malzemeler:

  • yarım su bardağı limon suyu
  • yarım su bardağı karbonat

Nasıl Yapılır?

Limonların suyunu taze taze sıkın ve yarım bardak taze sıkılmış limon suyu elde edin. Ardından bu limon suyunu küçük bir sos tenceresine aktarıp ocağa alın ve ısıtmaya başlayın. Isınan limon suyunun içine karbonatı yavaş yavaş eklemeye başlayın. Köpüklenmeler olacaktır, telaşa kapılmanıza gerek yok.

Ardından güzelce karıştırdığınız bu 2 malzemeli karışımı alın ve lavabo giderine dökün. Bu şekilde 10 dakika kadar bekletin. Ardından sıcak su dökerek iyice temizlenmesini sağlayın. Bu karışım kokunun giderilmesini sağlayacaktır.

Eğer giderleriniz düzenli olacak koku yapıyorsa bu karışımı haftada 1 uygulayabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken noktalar da var:

Lavabo giderlerinden gelen kokular hakkında bilinmesi gerekenler:

Lavabo giderlerinden gelen kötü kokuların birçok sebebi olabilir aslında. Borularda birikip kalmış yiyecek kalıntıları, atık yağlar, lavabo sifonunun düz olması ya da çok kullanılmayan lavabo sifonundaki su birikintisinin zaman içinde koku yapması gibi nedenler, bu kokuların oluşmasının en yaygın sebeplerinden.

Yukarıda anlattığımız karışımsa yalnızca borularda biriken atık yağlardan ve çözünebilecek yiyecek kalıntılarından kurtulmaya yarar. Düzenli olarak, haftada 1 olacak şekilde kullanıldığında bir süre sonra bu kalıntıların tamamen yok olmasına, bu sayede de köklü bir çözüme götürebilir.

Ancak sorun, tesisat ya da döşeme problemi gibi daha ciddi ve köklü bir sorunsa bu karışım ya da piyasada bulabileceğiniz diğer lavabo gideri temizlemeye yarayan malzemeler sadece kısa süreli çözüm olacak, uzun vadede size kalıcı bir çözüm sunamayacaklardır.

Bu nedenle eğer evinizde sık sık giderlerden kötü kokular geliyorsa ve doğal ya da kimyasal, uyguladığınız hiçbir yöntem işe yaramıyorsa mutlaka bir tesisatçı çağırarak sorunun ne olduğunu öğrenmeli ve ona göre bir çözüm bulmalısınız, bizden söylemesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süper Kadın 2021; Güncel bilgilerin yer aldığı web sayfasıdır. İletişim I Künye I Mfk Yöntemi