KYK yurtlarında ücretsiz kalma nasıl oluyor? KYK yurdunda kimler ücretsiz kalabilir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gençlerin KYK yurtlarında parasız konaklayabileceği açıklamasından sonrasında KYK yurtlarında kimlerin parasız kalabileceği araştırılıyor. KYK yurdunda parasız kalmak için kaç yaşlarında olmak gerek? KYK yurdu parasız kalma şartları neler? İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın KYK yurtlarında parasız kalınabileceğine dair açıklamasından sonrasında öğrenciler, KYK yurtlarında kimler parasız kalabilir sorusuna cevap arıyorlar. KYK yurtlarında parasız kalma şartı nedir?

Parasız KYK yurdunda kalma

Birçok öğrenciye yaz periyodu süresince KYK yurtlarında parasız barınma imkanı verildi. 81 ilde etkin olan KYK yurtları yaz periyodu süresince parasız bir halde hizmet verecek. Bu karardan sonrasında yaşanmış olan yoğun talep üstüne yurtlarda parasız duracak olan gençlerin yaş sınırı da değiştirildi. Peki, KYK yurtlarında kimler parasız kalabilecek?

KYK yurtlarında parasız konaklama şartı

Geçtiğimiz süreçte meydana getirilen Kabine Toplantısından sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gençleri müjdeleyecek bir izahat yapmış oldu. Gençlerin KYK yurtlarında parasız konaklayabileceğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaş sınırının da değiştirildiğini söylemiş oldu. Kabine toplantısından sonrasında gençleri sevindirmek istediğini söyleyen Erdoğan, dolaşmak isteyen gençler için yurtların kapısının açık bulunduğunu açıkladı. Bununla beraber Cumhurbaşkanı Erdoğan, oldukca talep gelmesi üstüne yaş sınırının 18-25’ten 18-30’a yükseltildiğini deklare etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süper Kadın 2021; Güncel bilgilerin yer aldığı web sayfasıdır. İletişim I Künye I Mfk Yöntemi