KYK WİFİ Kota Sorgulama ve Öğrenme Nasıl Yapılır?

Üniversitelerde eğitimin yüz yüze başlaması ile beraber bir çok öğrenci KYK yurt WİFİ kota sorgulama ve şifre alma konusu hakkında meraklı araştırmalar yapmaya başladı. KYK yurtlarında ikamet eden öğrenciler ücretsiz WİFİ kullanım kotası gibi bazı soruları internet üzerinden araştırıyor.

KYK WİFİ Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ülkemizin hemen hemen her şehrinde bulunan KYK yurtlarında öğrenciler konaklama hizmeti alıyorlar. KYK yurtlarında bulunan ücretsiz WİFİ bildiğiniz üzere sabit bir kota değerine sahiptir. Kota sorgulaması yapan öğrenciler, bu sayede ne kadar GB internet kullanım haklarının kaldıklarını kolay bir şekilde öğrenebiliyorlar. Bu şekilde internet kullanımlarını kontrol altına alarak sınavları yaklaştığı zamanlarda internete ihtiyaç duyduklarında internet kullanım haklarını saklamış oluyorlar.

Öğrenciler, KYK wifi kota sorgulama işlemini de aynı şifre alma işleminde olduğu gibi “e-devlet” sitesi üzerinden kolay bir şekilde yapabilirler. TC kimlik numarası ve e-devlet şifre bilgileri ile sisteme giriş yaparak, kalan internet kullanımlarına dair ayrıntılı bilgi alabilirler.

KYK yurtlarında kalan öğrencilerin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sunulan bu wifi hizmetini sorgulamak için:https://www.turkiye.gov.tr/genclik-ve-spor-gsb-wifi-sifre-islemleri linkini tıklayıp sisteme giriş yaptıktan sonra Kota Bilgileri sekmesine tıklamaları gerekiyor. Sorgulama işlemi e-devletten yapılabileceği gibi KYK’nin kendi resmi sitesi üzerinden de yapılabiliyor. KYK sitesi üzerinden sorgulama işlemini gerçekleştirmek için öncelikle wifi.kyk.gov.tr sitesine girmelisiniz.

KYK Wifi Şifresi Nasıl Alınır?

KYK tarafından öğrenciler için sunulan ücretsiz wifi ile internete bağlanabilmeniz için öncelikle şifrenizi almanız gerekiyor.

  • İlk olarak https://www.turkiye.gov.tr/genclik-ve-spor-gsb-wifi-sifre-islemleri linkini tıklayın.
  • Daha sonra TC kimlik no ve şifre bilginizle sisteme giriş yapın.
  • Sonraki aşamada kişi seçiminde bulunun. Bu noktada GSB yurdunda kalan öğrenci seçeneğini tercih etmelisiniz.
  • Ardından taahhüt onayı ve başvuru formu sayfalarını doğru bir şekilde doldurun.
  • Yukarıdaki adımları takip ederek, son derece basit bir şekilde KYK wifi şifrenizi alabilir, şifrenizle birlikte internette sörf yapabilirsiniz.

İlgili İçerik; Mavi Diploma Veren Üniversiteler Listesi 2021-2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süper Kadın 2021; Güncel bilgilerin yer aldığı web sayfasıdır. İletişim I Künye I Mfk Yöntemi