Hangi Ruj Bana Yakışır? - Süper Kadın

Hangi Ruj Bana Yakışır?

Rujlar, kadınların olmazsa olmaz güzellik malzemelerinden biridir. Hatta en başında geliyor diyebiliriz. Makyaj yapmayan bir kadının bile çantasına baktığınızda bir ruj görebilirsiniz. Ruj kullanmak kadar, sizi yansıtan ve size uyan bir ruju seçmek de önemlidir. Bu nedenle birçok kadın hangi ruj bana yakışır ve hangi renk ruj sürmeliyim araştırması içinde oluyorlar. Bu yazımızda hangi tene, saça, kıyafete hangi ruj rengi gider onu anlatacağız.

Bildiğiniz gibi ruj, dudakları daha dolgun, parlak göstermek için kullanılan bir boyar maddeden oluşuyor. Aklınıza gelebilecek her renkte ruj bulunuyor. Önemli olan bu renkler arasında hangi ruj rengi bana yakışır sorusunun yanıtını bulmaktır. Bunun yanıtını da ya deneme-yanılma yoluyla ya da profesyonel öneri alarak öğreneceksiniz.

Beyaz Tenlilere Hangi Ruj Yakışır?

Beyaz tenlilere hangi ruj yakışır en çok sorulan sorulardan biridir. Bu konuda beyaz tenliler şanslılar. Çünkü en koyu ruj renkleriyle uyumlular. Özellikle kırmızı, mor ve bordo renkler beyaz tenlilerde harika görünüyorlar.

Bazı zamanlar solgun ve cansız görünen bir ciltten muzdarip olabilirsiniz. Bu görüntüyü silmek adına, hafif bir göz makyajı yapıyorsunuz. Dudağınıza da göz alıcı pembe veya fuşya rengini kullanabilirsiniz. Marjinal ve sıra dışı görünmek istiyorsanız mor ruj sürmeyi deneyebilirsiniz.

Pastel ruj renkleri de beyaz tenlilerin cildini daha canlı ve dinamik göstermeye yardımcı olabilir. Özellikle gece makyajlarınızı daha çekici kılmak istiyorsanız soğuk ve koyu mat rujları tercih edebilirsiniz.

Esmerlere Hangi Ruj Rengi Yakışır?

Esmer tenli kadınlar çoğunlukta oldukları için esmerler hangi renk ruj sürmeli sorusu daha yoğun geliyor. Esmer bir tene sahipseniz, her rengin koyu tonu size iyi gider. Ama koyu ton demişken fazla koyuya da kaçmayın. Bunun için cilt alt tonunuzu iyi bilmenizde yarar vardır.

Kayısı tonları, koyu kırmızılar, koyu bordolar, morlar ve turuncunun her tonu esmerlere çok yakışıyor. Özellikle kahverengi ve koyu nude (dudak rengi/bazılarına göre ten rengi) tonlar hayalinizdeki renkler olabilirler. Marjinal ve farkındalık oluşturmak istiyorsanız içinde altın renkli pigment olan rujlar sizin için idealdir.

Cildiniz ne kadar esmerse kullandığınız rujun tonu da o kadar koyulaşmalıdır. Fakat hafif bir makyajla günü geçiştirmek istiyorsanız açık pembe ve şeftali tonları size çok yakışacaktır.

Buğday Tenlilere Hangi Ruj Gider?

Buğday tenliler genellikle sıcak alt tonuna sahiptirler. Fuşya, kırmızı ve pembe gibi canlı tonlar onların ideal ruj renkleridir. Özellikle kırmızı ruj, buğday tenlilere çok yakışıyor.

Buğday tene sahipseniz turuncu ve pembe tonları, her mevsim ve makyaj tarzında kullanabilirsiniz. Özellikle mat rujlarda şeftali rengi ruj modellerini mutlaka denemelisiniz. Makyajınızı hafif tuttuğunuz günlerde nude tonlar en büyük yardımcınız olacaktır.

Hafif bir dudak makyajı yapmak istediğinde nude tonları,
Dudaklarınızı ön plana çıkarmak istediğinizde kiremit rengi ya da pembe tonlarını kullanabilirsiniz.
Göz makyajını yoğun tuttuğunuz zamanlarda dudak makyajını daha hafif şekilde uygulamalısınız. Aksi takdirde yorgun bir cilt görünümü ortaya çıkarmış olursunuz. Mat rujlar tercih etmek isterseniz turuncu ve kiremit tonlarını deneyebilirsiniz.

Kırmızı Ruj Hangi Tene Yakışır?

Ruj denilince akla direk kırmızı renk gelir. Zaten ruj (rouge) Fransızca “kırmızı” demektir. Türkan Şoray, Marlyn Monroe, Rihanna, Angelina Jolie kırmızı rujla hatırlanan sanatçılardır. Bu sanatçılardaki kırmızı rujları gören 7’den 70’e kadınlar bana hangi kırmızı ruj yakışır merakını yaşıyorlar. Genel olarak kırmızı ruj herkese yakışıyor. Burada önemli olan alt tonunu bulmaktır. Bu nedenle kırmızı rujdan ziyade hangi kırmızı ruj daha doğru olacaktır.

Ten renginize göre hangi kırmızı tonunun size yakışacağını örneklerle anlatalım.

Esmer tenliyseniz canlı tondaki kırmızı rujlar size çok yakışıyor. Parlak ve canlı kırmızılar, cildinize enerji katar. Aydınlık bir görünüm verir. Bu tonda rujlar kullandığınızda, kırmızı ruj hangi allık diye sorabilirsiniz. Allık olarak canlı pembeler ile bronzerı kombinleyebilirsiniz. Ten renginiz ne kadar koyulaşırsa, kırmızı rujun tonu da o kadar koyulaşmalıdır. Burada dikkat edeceğiniz nokta, kırmız ruj koyulaştıkça kahverengiye dönüşen türlerden olmasın.
Beyaz tene sahipseniz kırmızı ruj bakımından oldukça şanslısınız. Özellikle mor ve pembe gibi soğuk alt tonlar içeren kırmızı rujlar tam size göredir. Makyajınızda soğuk alt tonlu kırmızı rujlar tercih ettiğinizde, allık olarak soğuk tonlu pembeler kullanabilirsiniz. Göz makyajında ince eyeliner görünümünü tercih edebilirsiniz.
Bronz tene sahipseniz, bayrak kırmızısı rujlar sizin için idealdir. Bayrak kırmızısı, cildinizin ışıltısını ve dişlerinizin beyazlığını vurgulayacaktır.
Buğday tene sahipseniz, sıcak alt tona sahip olduğunuz için yine içinde sıcaklık barındıran kırmızı rujları tercih etmelisiniz. Kiremit ve turuncu tonları, sıcak cilt alt tonunuzu çok daha sağlıklı ve enerjik gösterecektir. Bu arada dişlerinizin daha beyaz görünmesini de sağlayacaktır.

Siyah Saça Hangi Ruj Gider?

Siyah renk gibi koyu renkli saçlara sahipseniz hangi ruju kullanmalıyım sorusu zihninizi meşgul edebilir. Kırmızı, mürdüm, fuşya, koyu pembe, bordo gibi koyu renk rujlar çok yakışacaktır. Bu çarpıcı renklerle her zaman dikkat çekici olabilirsiniz.

Holywood yıldızı Megan Fox gibi siyah saçlara ve beyaz tene sahipseniz onun kullandığı koyu renk rujlarla sizde elegan ve seksi görünebilirsiniz.

Hangi Tene Hangi Ruj Yakışır?

Arkadaşınızda, televizyonda veya bir dergide görüp çok beğendiğiniz rujlar bazen sizde aynı etkiyi bırakmıyor. Dudağınızın renk tonu ve ten rengini bunda etkili oluyor. Bu durumda da hemen aklınıza hangi ruj rengi bana yakışır geldiği kesindir.

Öncelikle belirtmemizde fayda bulunuyor. Her ruj renginin birbirinden farklı birçok tonu ve modeli bulunuyor. Tüm ruj renklerinin tüm cilt tonlarında harika durması için bir engel bulunmuyor. Ancak ten renginizden yola çıkarak dikkat edeceğiniz birkaç hususla hangi ruj sana yakışır bulabilirsiniz.

Cildinizin alt tonu sıcaksa sarılık/turunculuk içeren sıcak alt tonlu bir ruj seçebilirsiniz. Cildiniz soğuk alt tonluysa içerisinde mavilik olan soğuk alt tonlu ruj tercih etmelisiniz. Şimdi gelelim, teninize uygun ruj önerilerimize…

Açık tenlilere ruj önerisi; beyaz yakın, açık tene sahipseniz fuşya, pembe gibi canlı tonları tercih edebilirsiniz. Bu renkler enerjinizi oldukça güçlü bir şekilde yansıtacaktır. Bu renklerde hangi marka ruj iyi diye soracak olursanız, “379 Fuchsia For Me” sizin için ideal bir seçim olacaktır. Bu fuşya tonu ten renginiz veya cilt alt tonunuz fark etmeksizin size çok iyi yakışacaktır.
Kumral tenlilere ruj önerisi; Kumral tenliler renk skalası bakımından oldukça şanslılar. Nude veya mat ve canlı renkleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dudaklarınızda vurgulu renkler kullandığınızda göz makyajını sade bırakarak dikkatleri rujunuzda toplayabilirsiniz.
Buğday tenlilere ruj önerisi; Buğday tene sahipseniz, sıcak tonlarda ruj kullanmalısınız. Gri tonlarındaki renkler yerine mora yakın pembeler, kırmızıları tercih edebilirsiniz. Bu taktiği sadece dudak makyajında değil göz makyajında da kullanabilirsiniz. Sıcak tonlu renkler sizi daha iyi ifade edecektir
Esmer tenlilere ruj önerisi; Esmer tene sahipseniz canlı kırmızı rujlar sizin ideal ruj renginizdir. Bu renk sizi hem çekici hem de feminen kılacaktır.
Bronz tenlilere ruj önerisi; Bronz tene sahipseniz veya yaz aylarında bronzlaştıysanız vurgulu renkleri deneyebilirsiniz. Nude renkler cildinizi solgun göstereceği için bu renklerden uzak durun. Bunun yerine narçiçeği, pembe, turuncu, mercan ve kahve tonları size çok yakışacaktır.
Kırmızı Ruj Hangi Saç Rengine Yakışır?

Kırmızı ruju kullanırken saç renginin de önemli olduğunu biliyor musunuz? Rujunuzu genellikle kıyafetinize veya gideceğiniz yere göre sürüyorsunuz. Bundan sonra saç renginize göre de rujunuzu belirleyeceksiniz.

Açık sarı saçlar (kırmızı meyve tonu)
Kızıl ve bakır saçlar,
Siyah saçlarda kırmızı ruju rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Pembe Ruj Hangi Tene Yakışır?

Pembe ruj yaz aylarının gözde renklerinden biridir. Sarışın ve beyaz tenliyseniz açık tondaki pembe renk size çok yakışacaktır. Açık ve beyaz tenliler için de soğuk alt tonlu açık pembeler ile fuşya idealdir.

Kumral ve buğday ten rengine sahipseniz, açık veya koyu fark etmeksizin sıcak alt tonlu tüm pembeler çok yakışacaktır. Esmer/koyu veya bronz tene sahipseniz içerisinde kahve tonlar barındıran koyu renk pembe rujlar, morumsu pembeler, fuşyalar, orkide pembeleri gibi mor tabanlı pembeler sizin için idealdir.

Kahverengi Ruj Hangi Tene Yakışır?

Kahverengi ruj genel olarak buğday tenli ve esmer tenli kadınlara çok yakışıyor. Buna rağmen kahverengi rujun her tene uyan bir tonu bulunuyor. Buğday tenli ve esmerseniz kahvenin çok koyu tonları hariç tüm tonlarını kullanabilirsiniz. Özellikle pembe veya şeftali alt tonlu açık kahveler ya da nude renkler güzel görünüme kavuşmanızı sağlayacaklardır. Eğer açık tenliyseniz kahvenin açık tonlarını tercih etmeyin. Çünkü solgun görünmenize yol açacaktır. Bunun yerine koyu tondaki kahverengi rujları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kırmızı Elbiseye Hangi Ruj Gider?

Kırmızı ruj kadar kırmızı elbise de göz alıcı cazibeye sahiptir. Kırmızı elbise ile bütün dikkatleri üzerinize çekeceğinizi biliyorsunuz. Genellikle kırmızı elbise giyildiğinde elbiseyle uyumlu olması bakımından kırmızı ruj tercih ediliyor. Bu durumda yüz makyajını sade yapmanız önemlidir. Ayrıca elbisenin mat, soft, parlak durumuna göre de ruj tonunu ayarlıyorsunuz.

Siyah Elbiseye Hangi Ruj Gider?

Siyah elbiseyle genellikle koyu tonda kırmızı rujlar tercih ediliyor. Ancak marjinal takılmak ve klasik görünümden uzaklaşmak istiyorsanız yumuşak ve hafif bir ruj rengini de tercih edebilirsiniz.

Siyah elbiseyi yaz döneminde giymişseniz şeftali veya pembe tonlarında ruj tercih edebilirsiniz.

Mor Elbiseye Hangi Ruj Olur?

Mor elbise giydiğinizde daha açık ve soft renkler tercih etmelisiniz. Pembenin tonları, açık leylak ve ten rengi rujlar idealdir.

Hangi Renk Ruj Dudakları Dolgun Gösterir?

İnce dudaklara sahipseniz, dudaklarınızı dolgun göstermek elinizdedir. Şeftali, tozpembe, açık bej ve nude tonları gibi açık tonlarla dudaklarınızı dolgun gösterebilirsiniz. Fakat kullandığınız rujun tonlarına dikkat etmelisiniz.

Hangi Renk Ruj Dişleri Beyaz Gösterir?

Doğru ruj seçiminin dişlerinizin gerçek rengini ortaya çıkardığını biliyor musunuz? Kırmızı ruj dişlerinizin gerçek rengini ortaya çıkarıyor. Bunu biz söylemiyoruz, diş doktorları söylüyor. Eğer dişleriniz beyaz ise kırmızı ruj sürdükten sonra daha beyaz bir görünüm elde ediyorsunuz. Fakat sarıya çalan bir diş renginiz varsa bu defa sarı dişler ön plana çıkıyor.

Dişleriniz istediğiniz beyazlıkta değilse, sarı görünümü en aza indirmek için mavi alt tonlu kırmızı ruj seçebilirsiniz.

Rujun İçinde Hangi Maddeler Var?

Ortalama 5 gr olan bir rujun içinde;

Ozokerit,
Lanolin ve ceserin mumları,
Balmumu,
Kastor yağı,
Beyaz mineral yağı,
Lanolin yağı,
Hidrolenmiş bitkisel yağlar,
Oleil alkol ve bromo asitler bulunuyor.
Bu maddelerin dışında, rujun özelliğine bağlı olarak ek maddeler eklenebiliyor. Örneğin rujun parıldamasını sağlamak için ringa balığının pulları kullanılıyor. Rujun yumuşatıcı özellikli olması için jojoba yağ, E vitamini, shea yağı ekleniyor. Ayrıca pek çok rujun içeriğinde papatya yağı, zerdeçal özü, aloe vera, pancar özü gibi organik maddeler bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süper Kadın 2021; Güncel bilgilerin yer aldığı web sayfasıdır. İletişim I Künye I Mfk Yöntemi