Gri İle Uyumlu Renkler 2022

Gri ile uyumlu renkler kısmı genel olarak incelenecek olduğu aman akla gelen birçok renk ile uyumlu olduğu da gözleniyor. Gri hem siyah hem de beyazın yani zıt renklerin karışımından meydana gelmesinden ötürü düzenleyici ve ortalayıcı yani dengeleyici konumda yer alması ile biliniyor.

Bu yüzden de gri rengi genel olarak incelenecek olduğu zaman akla gelen her renk ile hem dekorasyon sırasında hem de giyim sırasında tercih edilebilir.

 • Kıyafet, oda seçimi, duvardaki boya gibi bir çok alanda sıkça kullanılan gri renginin hangi renk ile daha uyumlu olarak kullanılabileceğini sizlerle bu yazımızın devamında paylaştık.

Koyu Gri Hangi Renkle Kombinlenir?

Koyu Gri rengine en çok yakışan renklerin neler olduğuna bakılacak olduğu zaman;

 1. Turuncu
 2. Pembe
 3. Fuşya
 4. Mavi
 5. Ultraviyole gibi biri birinden farklı renkler olarak yer alır.

Koyu gri için yakışan renkler detaylı olarak incelenecek olduğu zaman bir yandan da;

 1. Krem rengi
 2. Beyaz
 3. Sarı
 4. Pudra pembesi
 5. Nüde gibi biri birinden farklı her rengin yer aldığı da gözlenir.

Aslında gri yapısal olarak siyah ile beyazın karışımından meydana gelmesinden ötürü her renk ile iyi bir uyum sağlıyor. Bu renkler ile istenilen kombin süreçleri de çok kolay bir şekilde yapılabilir.

Griye Hangi Renk Gider?

Açık gri ile üretilen elbiseler ya da kıyafetler her ne tercih edilecek olursa olsun birçok farklı renk ile kombin edilebilir. Bu anlar içerisinde tercih edilebilecek olan renk uyumlarına bakılacak olduğu zaman;

 1. Koyu mor
 2. Fuşya
 3.  Siyah
 4. Koyu gri
 5. Kırmızı
 6. Mürdüm rengi
 7. Lacivert
 8. Mavi
 9. Koyu yeşil
 10. Pudra
 11. Bordo olan renkler ile kombin yapmak da uygun bir adım olur.

Her renk ile grinin çok uyumlu olarak yer almasından ötürü de biri birinden farklı alternatifler ile yerini korumaya olanak sunar. Bu kadar farklı olan alternatifler ile herkes kendisine en uygun olanı seçebilir. Zaten her renk ile uyumlu olmasından ötürü birçok renge göre seçim olabilir.

Gri Renk Koltuk İle Uyumlu Renkler Neler ?

Gri koltuk takımı nasıl kombinlenir kısmında birçok renk yerini almaya da devam ediyor. Bu kombinleme süreçlerinde dikkat edilmesi gerekenler;

 1. Krem ile bej tonları ile tercih edilebilir. Fakat bu noktada parlak ile mi daha uyumlu olacak yoksa mat ile mi daha uyumlu olacak buna çok dikkat etmek gerekir.
 2. Gri koltuklara en uygun olan renklerden birkaçı olarak da siyah ile koyu yeşil olarak yerini almaya devam ediyor. Bu iki renk de rahat bir şekilde tercih edilebilir.
 3. Griye en uygun olan renklerden bir diğeri de mavi ile krem rengi olarak yerini alıyor. Bu yüzden rahat bir şekilde tercih edilebilir.

Gri İle Siyah Uyumlu Mudur ?

Gri ile uyumlu olan renkler genel olarak incelenecek olduğu zaman birçok farklı renk yerini alır. Bunlardan bir tanesi de siyah olacaktır. Gri ile siyahın bir araya gelmesi adeta asaleti bir araya getirmesinden ötürü en çok tercih edilen ikili renk olarak da yerini almaya devam ediyor. Genel anlamda gri ile uyumlu olan renkler incelenecek olduğu zaman;

 1. Lacivert
 2. Kırmızı
 3. Koyu yeşil
 4. Bordo
 5. Siyah
 6. Beyaz
 7. Pudra
 8. Bej
 9. Krem gibi biri birinden farklı renkler ile uyumlu olarak yerini alır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süper Kadın 2021; Güncel bilgilerin yer aldığı web sayfasıdır. İletişim I Künye I Mfk Yöntemi