Kabızlık Sorunu Yok Ediyor: Göbek Eriten Yoğurt Kürü - Süper Kadın

Kabızlık Sorunu Yok Ediyor: Göbek Eriten Yoğurt Kürü

Kabızlık özellikle kadınların daha çok muzdarip olduğu, gündelik hayatı olumsuz etkileyen ve can sıkan bir sağlık sorunu. Kabızlık problemi kronik bir rahatsızlık haline dönüştüğünde ise doktora başvurulması gereken, daha ciddi sorunları da işaret edebilen bir hastalık aslında.

Eğer siz de sık sık kabızlık çekiyorsanız ve sürekli şiş bir karından şikayetçiyseniz, “Göbeğimi nasıl eritebilirim?” diye düşünüyorsanız her iki sorunuzu da kısa sürede çözecek çok şifalı ve doğal bir karışımdan, mucize bir kürden bahsetmek istiyoruz size.

Göbek eriten ve kabızlık gideren yoğurt kürü tarifi, nasıl yapılır?

Malzemeler:

 • Yarım su bardağı yağsız yoğurt
 • 2 yemek kaşığı limon suyu
 • 1 şişe maden suyu
 • Yarım çay kaşığı nane

Nasıl hazırlanır?

 • Yoğurdu bir kabın içinde iyice çırpın.
 • Bir şişe maden suyunu kaba dökerek çırpmaya devam edin.
 • Ardından limon suyu ve naneyi ekleyerek iyice karıştırın.
 • Karışımı bardağa dökerek tüketin.

Göbek eriten ve kabızlık gideren yoğurt kürü nasıl tüketilmeli?

Hazırladığınız bu yoğurt kürünü kahvaltıdan yarım saat önce 1 bardak ve gece yatmadan 2 saat önce de 1 bardak olacak şekilde günde iki bardak olarak tüketmelisiniz.

Bu kürün tam başarılı olması için iki hafta boyunca düzenli olarak tüketmeniz gerekiyor. Kısa süre içinde bağırsak hareketlerinizin düzenli hale geldiğini ve göbeğinizin eridiğini fark edeceksiniz. Tabii bu kürü uygularken beslenmenize dikkat etmeniz ve günde iki litre su içmeniz gerektiğini de hatırlatalım.

Yoğurt kürünün olası zararları, dikkat edilmesi gerekenler

relishthebite

Yoğurt kürünün içindeki malzemelere karşı bünyeniz hassas olması ihtimaline karşı bu karışımı kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Özellikle ülser ve gastrit gibi mide sorunları olanlar doktor onayı olmadan bu kürü kullanmamalılar. Ayrıca maden suyunun içindeki yüksek miktardaki sodyum sebebiyle yüksek tansiyon hastaları yoğurt küründen uzak durmalılar. Aman diyelim, hiçbir şey sağlığınızdan daha değerli değil.

Yoğurt kürü kabızlık ve göbek eritme konusunda neden bu kadar faydalı:

Şimdi gelin son olarak yoğurt kürünün içindeki malzemelerin sağlığımıza nasıl fayda sağladığına bakalım.

 • Bağırsaklardaki faydalı bakteriler gıdaların parçalanmasına ve sindirilmesine yardımcı oluyor. Bu faydalı bakterilerin sayısı azaldığında sindirim zorlaşıyor ve bu da kabızlığa yol açabiliyor. Yoğurt, kefir gibi probiyotik gıdalar ise bu yararlı bakterilerin sayısının azalmasını önleyerek kabızlığın önüne geçiyor.
 • Yoğurt aynı zamanda düzenli olarak tüketildiğinde vücuttaki fazla yağın dışarı atılması için hücrelere büyük bir destek veriyor ve zayıflamaya yardımcı oluyor.
 • Limon suyuna gelirsek vücudun pH dengesini düzenleyerek vücudun alkali dengesini koruyor, antioksidan etkisiyle yağ yakımına destek oluyor.
 • Diğer yandan maden suyu vücuttaki yağları düzenlediği için kilo vermede size yardımcı oluyor. Maden suyu ihtiyacınız olan vitamin ve mineralleri sağlayarak sağlıklı kilo vermenize destek olurken sindirim sisteminizi çalıştırıp boşaltım sistemine yardımcı oluyor. Zira maden suyu sindirim enzimlerinin ve nörotransmitterlerin salgılanmasına yardımcı olduğu için yemeklerden sonra oluşan şişkinliği ve hazımsızlığı gideriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süper Kadın 2021; Güncel bilgilerin yer aldığı web sayfasıdır. İletişim I Künye I Mfk Yöntemi