‘Evleniyorum Ve Bebek Bekliyorum’ Nasıl Planlamalıyım ?

Kadınlar için internet aleminde en çok konuşulan konuların başında gelen ”Evlilik ve çocuk” planlama ile ilgili makaleleri bu yazımızda sizlerin de sohbetiyle beraber paylaştık. Herkesin kafasında soru işareti olan ve oldukça sıkıntılı olarak adlandırabileceğimiz bu durumda biz kadınlar için bu yazıda toplandık.

Gelin hep birlikte bizler için rahatsızlık konularını beraber konuşalım. Ünlü isimlerin ve makalelerinde yer aldığı bu yazımızda herkes için neler düşündüğümüzü söyleyelim…

Eşim ve ben bir bebek bekliyoruz ve evlenmeyi planlıyoruz. Yıllardır birlikteyiz ve finansal kararlarımız konusunda aynı sayfadayız, ancak şimdi işler gerçek olmaya başladığına göre biraz rehberliğe ihtiyacımız var. Harcamalarımızı her zaman ortadan ikiye böldük ve ay sonunda faturaları kapatmakta iyi olduk. Büyük satın alımları birlikte konuşuyoruz ve bir kredi kartını paylaşıyoruz, ancak geçmişte hiçbir zaman hesapları veya yatırımları birleştirmeye ihtiyacımız olmadı. İkimiz de her yıl aşağı yukarı aynı miktarda kazanıyoruz ve sağlıklı tasarruflar, emeklilik ve yeni bir aile üyesiyle kesinlikle karşılaşacağımız yeni harcamalar için bol miktarda yatırım yapıyoruz. ”

Aslında konu hep aynı bebek beklemek, artan masraflar, gelecek kaygısı gibi konularda hepimiz neler yaptığımızı konuşalım.

”Ortak hedefler oluşturma açısından: Görünüşe göre siz ve eşiniz şimdiden para biriktirmeye odaklanmış durumdasınız. Bir sonraki adımınız, ne için tasarruf etmek istediğiniz hakkında konuşmaya başlamaktır . Bu, hayatınızın geri kalanında tartışacağınız gelişen, belirsiz bir konu olacak, bu yüzden acele etmenize veya herhangi bir karar vermenize gerek yok. Şu anda en büyük önceliğiniz, bu konuşmaları düzenli olarak yaparken kendinizi rahat hissetmek.. Neyin işe yarayıp yaramadığı ve ne gibi masraflarla uğraştığınız hakkında konuşmak için ayda bir veya iki kez veya belki de ilk başta daha sık olmak üzere bir zaman planlamanızı öneririm. Bütçeniz yeni bir bebekle bazı çılgın değişimler geçirmek üzere, bu nedenle şimdi iletişiminiz etrafında bir yapı oluşturmak iyi bir fikirdir. Amaç, anlaşmazlıktan kaçınmak değil (güven bana, tartışacaksınız), bunun yerine, bir Snop satın alıp almama konusunda sabah saat 2’de fısıltı kavgası yapmadığınız bir sisteme sahip olmak.” 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süper Kadın 2021; Güncel bilgilerin yer aldığı web sayfasıdır. İletişim I Künye I Mfk Yöntemi