Benzoxin Krem Ne İçin Kullanılır ? Benzoxin Krem Nasıl Kullanılır ?

Sivilce konusunda sorun yaşayan bir çok kişinin araştırdığı Benzoxin krem sadece eczanelerde satılan akne kremleri arasında yer alıyor. Bu yazımız da sizler içim Benzoxin krem ne işe yarar, Benzoxin krem nasıl kullanılır gibi sorularınıza yanıt hazırladık.

Benzoxin Krem Ne İçin Kullanılır ?

Cilt yüzeyinde ki istenmeyen sivilceleri kısa süre içerisinde tedavi edebilen Benzoxin krem bakterilerin cilt üzerinde gelişimini engeller. Siyah nokta, beyaz nokta ve akneli bölgelerin oluşumunu durdurur ve akne sayısını azaltır. Bu kremin çerisinde bulunan maddelere alerjiniz varsa kesinlikle kullanmamalısınız.

Tedavi boyunca güneş ışınlarından ve yapay UV ışınlarından uzak durulması gerektiği bilinen Benzoxin krem, güneş yanıkları ve lekeler oluşabilir. Ağzınıza veya gözünüze temas ettirmeyin. Kullanılmaya başlandığı andan itibaren akneleri azaltan bu jel, renkli kıyafetlere ve çarşaflara teması halinde rengini açma ve saçlara teması halinde beyazlatıcı etkisi vardır. Kullandıktan sonra dikkat etmelisiniz.

Önemli; 12 yaşın dan küçük olan çocukların kullanmaması gereken Benzoxin Topikal Jel, tam etkisini göstermesi 2-5 haftayı bulabilir. Tedavi süresi 12 haftadan daha uzun sürmemelidir.

Benzoxin Krem Nasıl Kullanılır ?

Bütün medikal olan ilaçlarda olduğu gibi sivilce kremini de uzman doktorunuz hangi şekilde kullanmanızı tavsiye ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir.

Eğer bunun dışında kullanacaksanız öncelikle bölgeyi temizleyip ılık su ile durulayın. Kuruladıktan sonra jeli, kutu içinden çıkan spatula ile ince bir tabaka halinde sivilceli bölgeye sürün. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Benzoxin Krem Fiyatı Ne Kadar ?

Normal reçete ile eczanelerde satılan bu kremin fiyatı 60.37  liradır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süper Kadın 2021; Güncel bilgilerin yer aldığı web sayfasıdır. İletişim I Künye I Mfk Yöntemi