Badem Sütünün Faydaları Nelerdir ? - Süper Kadın

Badem Sütünün Faydaları Nelerdir ?

Herkesin açıkça bildiği badem sütünün faydalarını hiç bilinmeyen şekilde sizlerle paylaştık. Bir çok hastalığın doğal tedavisinde kullanılan ”Badem Sütü” hakkındaki bilinenleri sizler için sitemizdeki bu yazımızda yazdık.

Badem Sütünün Faydaları Nelerdir ?

Kemikleriniz vücudunuzdaki tüm kalsiyumun deposudur. Yediğiniz kalsiyumun çoğu, özellikle gençken kemiklerinizin bir parçası haline gelir.

Kalsiyum eksikliği Osteoporoza ve daha da kötüsü artrite yol açabileceğinden çok dikkat edilmelidir. Badem sütü mükemmel bir kalsiyum kaynağıdır ve kemiklerinizin güçlü ve sağlıklı olmasını sağlar. Bir fincan badem sütü, önerilen günlük kalsiyum dozunun yüzde 30’unu almanızı sağlar.

Vücudun en büyük organı cilttir. Cilt sizi pek çok hastalıktan korur. Bu nedenle cildin iyi durumda olduğundan emin olmak gerekir. Badem sütü zengin bir E vitamini kaynağıdır. Sadece cildinizi korumakla kalmaz, aynı zamanda cildinizi sağlıklı tutan bir antioksidandır

Bir porsiyon badem sütünün içinde neredeyse bir gram lif bulunur. İnsanlar, lifin sindirim sistemi için harikalar yaratabileceğinin farkında değiller. Bağırsaklarınızdaki her şeyi temizler ve kabızlıkla baş etmenin harika bir yoludur. Lif, doyurucu etkisi nedeniyle kilo vermek isteyenlerin favorisidir.

Sağlıklı bir yaşam sürmek için sadece sağlıklı bir vücuda sahip olmak değil, aynı zamanda sağlıklı bir zihne de sahip olmanız gerekir. Badem sütü sadece fiziksel sağlığınız için değil, aynı zamanda zihninizi sağlıklı tutmanın harika bir yoludur.

Badem Sütü Nasıl Yapılır ?

Bademin ham madde olarak kullanıldığı ”Badem Sütü” bazı büyük marketlerde ve aktarlarda satılmaktadır. Kendiniz yapmak istiyorsanız da bademin özünü çıkartarak damıtmalısınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süper Kadın 2021; Güncel bilgilerin yer aldığı web sayfasıdır. İletişim I Künye I Mfk Yöntemi