Apfecto Göz Damlası Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Son zamanlarda genel olarak katarakt ameliyatı sonrası kullanılmak istenen Apfecto Göz Damlası hakkında merak edilenleri hazırladık.

Apfecto göz damlası, gözdeki katarakt ameliyatı sonrası oluşan ağrı, ödem ve şişme riskini azaltmak için kullanır. Apfecto sarı renkli süspansiyon halindedir. Apfecto 5 ml süspansiyon içeren 5 ml’lik LDPE şişelerde kullanma talimatı ile birlikte ambalajlanır. Peki Apfecto Göz Damlası Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır? Gelin hep beraber inceleyelim…

APFECTO Göz Damlası Nedir, Ne İçin Kullanılır?

APFECTO bir göz damlasıdır. Sarı renkli süspansiyon halindedir. APFECTO, nonsteroidal antiinflamatuvar ilaçlar(NSAİİ) adı verilen bir ilaç grubunda yer almaktadır. APFECTO, LDPE-HDPE kapak, LDPE damlalık, 5 ml süspansiyon içeren 5 ml’lik LDPE şişelerde kullanma talimatı ile birlikte ambalajlanır.

APFECTO aşağıdaki durumlarda kullanılır:

• Gözdeki katarakt (göze perde inmesi) ameliyatını takiben gözde oluşabilen ağrı ve inflamasyonun (yangı) önlenmesi ve hafifletilmesi
• Şeker hastalarında (diyabetik hastalarda) katarakt ameliyatını takiben gözdeki maküler ödem (gözün arka tarafında şişme) riskinin azaltılması.

APFECTO Göz Damlası Nasıl Kullanılır?

APFECTO’yu kullanırken her zaman doktorunuzun talimatlarına kesin olarak uyunuz. Emin olmadığınızda doktorunuza veya eczacınıza sorunuz. APFECTO’yu sadece doktorunuz belirttiyse, iki gözünüze uygulayınız. APFECTO’yu sadece göz damlası olarak kullanınız. Kullanmadan önce iyice çalkalayınız.

Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar:

Rutin doz: Günde 3 kez hasta göze/gözlere bir damla sabah, öğle ve akşam.

Her gün aynı zamanda kullanınız.

Uygulama yolu ve metodu:

Katarak tameliyatından bir gün önce başlayınız. Ameliyat günü devam ediniz. Sonra doktorunuzun size söylediği süre boyunca kullanınız. Bu süre ameliyatınızdan sonraki 21 güne kadar (göz ağrısı ve inflamasyonun önlenmesi için) veya 60 güne kadar (maküler ödem gelişimini önlemek için) olabilir. APFECTO’yu her iki gözünüzde sadece doktorunuz size söyledi ise kullanınız.

Apfecto Göz Damlası Fiyatı

Apfecto Göz Damlası %0.1 5 ml, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 12.06.2022 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 44.91 TL dir. Kaynak: 1

APFECTO Göz Damlası Kullanma Talimatı İçin TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süper Kadın 2021; Güncel bilgilerin yer aldığı web sayfasıdır. İletişim I Künye I Mfk Yöntemi